BI Business/Data Analyst (retail, USA)

Poszukujemy doświadczonego analityka biznesowego wyspecjalizowanego w projektach typu Business Intelligence. Przystępujemy do budowy nowego systemu BI i szukamy samodzielnej osoby, która świetnie czuje się w zbieraniu i tłumaczeniu potrzeb biznesu na rozwiązania techniczne. Ta praca to skupienie się na jednym, dużym projekcie na dłuższy okres czasu, realizowanym dla Lucchese.com - najbardziej znanego na świecie producenta skórzanych produktów z Teksasu (z tradycyjną manufakturą w El Paso, USA).

Ta praca to:

  • niemal greenfieldowy projekt budowy hurtowni danych wraz dashboardami
  • doskonałe kompetencje techniczne wewnątrz zespołu, nowoczesne podejście do architektury i infrastruktury
  • analiza danych dla prestiżowej marki z USA
  • duży i realny wpływ na projekt.

Przykładowe zadania:

  • pełnienie roli głównego analityka danych w firmie
  • zbieranie wymagań od różnych stakeholderów w firmie i tłumaczenie ich na rozwiązania techniczne (działy finansowy, produktowy oraz marketingu)
  • opracowanie dashboardów wizualizacji danych w Tableau i Excel
  • proaktywne proponowanie rozwiązań na podstawie solidnego zrozumienia potrzeb biznesu, w tym proponowanie KPIs
  • opisywanie wymagań i prowadzenie projektu w systemie Jira
  • prowadzenie projektu poprzez zlecanie zadań Data Engineer (pracującemu w stacku Snowflake / AWS Glue).

Poszukiwane kompetencje i wymagania:

  • doskonałe umiejętności komunikacyjne, umożliwiające profesjonalną analitykę biznesową poprzez liczne rozmowy z reprezentatami klienta (w tym z osobami C-level)
  • znajomość aspektów finansowych firm produkcyjnych (sprzedaż, produkcja, wytwarzanie, magazyn)
  • bardzo dobra znajomość Tableau
  • umiejętność tworzenia dokumentacji w Confluence i wymagań w Jirze, znajomość Git
  • znajomość systemów ERP (mile widziany NetSuite)
  • znajomość strategii rozwoju Data Warehouse, proaktywne proponowanie kolejnych kroków
  • umiejętność współpracy z Data Scientist
  • znajomość SQL i korzystania z hurtowni danych
  • swobodny język angielski (aktywny udział w spotkaniach z biznesem)
  • otwartość na spotkania w amerykańskich godzinach pracy (w razie potrzeby).

Oferujemy:

  • nowy sprzęt do pracy do wyboru
  • work-life balance (m.in. płatny urlop przy B2B, MultiSport, becikowe, elastyczne godziny pracy, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, eventy sportowe)
  • przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwojowi (program szkoleń, system poleceń, angielski z native speakerem, budżet integracyjny, lunche zespołowe i prezenty świąteczne)
  • wysoką kulturę organizacyjną i używanie narzędzi ułatwiających pracę
  • stabilną i długofalową współpracę: UoP, UZ, B2B do wyboru
  • wynagrodzenie: 18-27k PLN netto+VAT B2B, 14-27k PLN brutto UoP
  • praca zdalnie lub z biura (w Krakowie lub Bielsku-Białej, możliwość coworkingu w innych miastach).

Nasz proces rekrutacji:

  • 30 min wstępnej rozmowy z HR
  • rozmowa techniczna
  • finalne spotkanie z biznesem.

O From Poland With Dev

Jesteśmy międzynarodowym zespołem ceniącym rozwijające projekty, relacje międzyludzkie i work-life balance. Pracujemy wyłącznie z klientami z polecenia - dzięki temu nie jesteśmy podwykonawcą i działamy jako “team extension”, będąc pełnoprawnymi członkami projektów. Cenimy pracę blisko biznesu, swobodę i możliwość wpływania na produkt. Minimalizujemy formalności, bo interesuje nas wydajna, merytoryczna praca i rozwój. Brak dystansu, otwartość, zaufanie i ludzkie podejście to filary naszej codziennej pracy.

Zapraszamy - aplikuj również bez CV. Napisz do Eli w razie pytań bądź wątpliwości.

Photo of Ela
Ela Adamus-Wolny
People&Recruitment Manager
tel.: +48 600 593 770
ela.aw@frompolandwithdev.com