SARS-Cov2

Informacja na temat dostawców maseczek
FFP2 / FFP3

Wprowadzenie

W naszym ostatnim wpisie tutaj wymieniliśmy dostawców, od których już kupowaliśmy środki ochrony do walki z epidemią - podajemy tam ceny, które uzyskaliśmy, większość tych producentów/dostawców powinna mieć sprzęt dobrze dostępny. Wszyscy wystawiają faktury VAT. W poniższym wpisie przypominamy informacje dotyczące dostawców maseczek.

Podajemy też instrukcje w jaki sposób samodzielnie wyszukiwać niedrogich dostawców, jednak pragniemy zaznaczyć, że ich nie weryfikowaliśmy, dlatego zachęcamy do sprawdzenia opinii na temat sprzedawców przed zakupem.

Jeśli w naszym zestawieniu nadal nie znajdziecie tego, co potrzebujecie lub jeśli jesteście zainteresowani zbiorowym zamówieniem większej ilości sprzętu w hurtowej cenie (np. pow. 5.000 szt. masek itp.)
napiszcie do nas maila na adres hello@frompolandwithdev.com - postaramy się pomóc.

Lista dostępnych aukcji

  1. Allegro.pl:
    • 17,90 zł brutto / szt. - FFP2 bez zaworka - sprzedawca jest ryzykowny, ale ponieważ oferuje "za pobraniem", bezpieczniej wybrać tę opcję i sprawdzić przesyłkę przy kurierze; warto dodać że kurierzy DPD wożą terminale płatnicze
    • 25 zł brutto / szt . - FFP2 bez zaworka - sprzedawca wydaje się być rzetelny
  2. AliExpress - jako alternatywa do bezpośredniego zamówienia sprzętu z Chin po znacznie niższych cenach (dostawa od 3 do 14 dni) - tych dostawców nie mamy sprawdzonych, dlatego zachęcamy do sprawdzenia ich rzetelności przed dokonaniem zamówienia:

Dodatkowe informacje w jaki sposób wyszukiwać atrakcyjne cenowo oferty

  1. Poprzez Facebooka - Na poniższych grupach facebookowych sprzedaż oferuje mnóstwo dystrybutorów (dużo tanich produktów chińskich i nie tylko), wystarczy napisać posta z dokładnym zapotrzebowaniem:

    Można tam znaleźć bardzo wiele, np.: płyny do dezynfekcji, fartuchy, maseczki, przyłbice, rękawiczki. Proszę jednak uważać na oszustów, których na grupach niestety nie brakuje (zalecam ostrożność przy kwestiach płatności - niektórzy zgadzają się na kuriera za pobraniem / bezpośrednie dostawy, warto z tego skorzystać).

  2. https://mapa.maskapolka.pl/ - mapa dostawców ułatwiająca wyszukanie dostawcy w dogodnej lokalizacji (nie weryfikowaliśmy wszystkich)

Pomoc od From Poland With Dev

Jeśli znacie kogoś, kto potrzebuje pomocy
wypełnijcie formularz: https://forms.gle/8pZXJvC1GZf7eQow8.

O nas

Jesteśmy członkami rodziny lekarskiej. Pomagamy bezpłatnie. Akcję prowadzimy pro bono wspieranej przez darczyńców i firmę frompolandwithdev.com.

Wesprzyj nas w zbiórce pieniędzy, które są przeznaczane na zakup środków ochrony dla służby zdrowia w walce z epidemią wirusa covid-19: https://zrzutka.pl/3r4mnh

Z obserwacji znajomych lekarzy z oddziałów zakaźnych, zestaw przyłbica+maseczka stanowi "minimalne" zabezpieczenie, alternatywę np. filtrów ffp2 (na wypadek, gdyby zabrakło sprzętu). Dlatego staramy się, aby każdy medyk, który chce się chronić przed covid-19, miał taką możliwość.

Zajrzyj na nasz fanpage na Facebooku - From Us To Heroes

Share this article:
LinkedIn