SARS-Cov2

Gdzie zamawiać maseczki, kombinezony, fartuchy, przyłbice, maski FFP2?

Wprowadzenie

Na prośbę medyków, poniżej publikujemy wykaz dostawców z którymi współpracujemy w ramach naszej akcji dostarczenia sprzętu do szpitali i placówek medycznych. Ponadto, podajemy również sposoby na wyszukanie dostawców w dobrych cenach.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w zrealizowaniu zamówienia, np. poprzez Allegro lub Facebooka, prosimy o kontakt pod hello@frompolandwithdev.com.

Lista dostawców, od których kupowaliśmy (sprzęt był w porządku) - podajemy ceny brutto

 1. Przyłbice:
  • Witold Skrzypek - skrzypekwitold@gmail.com ; tel. 720 066 666 - przyłbice sztywne, z kaskiem lub pół-kaskiem w cenach 45-49 zł / szt., pół-sztywne w cenie 12 zł / szt., zdjęcia dostępne tutaj.
  • MakerSpace - makerspacekrk@gmail.com ; tel. 509 223 990 - przyłbice 3D w cenie 3-7 zł / szt.
  • Lekkie przyłbice, firma Clonex, 10-12 zł / szt.: zobacz ofertę 
 2. Maseczki FFP2/FFP3
  • http://sklep.citymask.eu/pl/ - limit max 30 maseczek na zamówienie, firma na bieżąco uzupełnia zapasy, bywają okresy kiedy brakuje im towaru (od maja mają mieć większe ilości):
   - 12,30 zł brutto - FFP2 z zawrokiem max zam. 30 szt. dziennie
   - 24,60 zł brutto - FFP3 z zaworkiem max zam. 30 szt. dziennie
  • http://mbfilter.pl/pl/mb-filter-polska/ - polska produkcja z certyfikatami, duża dostępność, aktualne ceny (tylko dla medyków):
   - 20 zł netto+VAT - FFP2 bez zaworków min. zam. 600 szt.
   - 23 zł netto+VAT - FFP2 z zaworkiem min. zam. 600 szt.
   - 45 zł netto+VAT - FFP3 z zawrokiem min. zam. 300 szt.
  • FFP2 od 14 zł netto+VAT - szczegóły i kontakt tutaj - zarówno chińskiej jak i polskiej produkcji, od ręki, z zaworkiem i bez. Raczej zamówienia minimum 100 szt.
   Warto dodać, że dużo oferentów w dobrych cenach (w okolicach 20 zł / szt. i czasem poniżej) było w tym tygodniu na ogłoszeniowych grupach facebookowych (linki poniżej), a na AliExpress oferty są od 6 zł / szt. (linki poniżej)
 3. Fartuchy i Kombinezony
  • "Naturalny Świat" PHU, Paweł Malinowski, tel. 608 531 454, Malina700@interia.pl, zdolność produkcyjna do 1.000 szt. / dzień, ceny od 26 zł / szt., podane ceny (z tego co wiemy) znacznie niższe dla placówek medycznych,  zobacz szczegóły
  • od tego producenta nie zamawialiśmy - fartuchy polskie różne Justyna Kubiak, ceny od 12 zł netto / szt., więcej informacji
  • od tego producenta nie zamawialiśmy - fartuchy jednorazowe Maciej Motyka, ceny od 8,00 zł netto / szt., więcej informacji
  • od tego producenta nie zamawialiśmy - fartuchy barierowe Jakub Bansleben 18,50 zł brutto / szt., więcej informacji
 4. Inne maseczki:
  • Maseczki wielorazowe i jednorazowe, wielo i jedno-warstwowe, firmy Tinnar, Samanta, Dalia - ceny od 2.70 zł / szt.,; szczegóły tutaj
  • "Naturalny Świat" PHU, Paweł Malinowski, tel. 608 531 454, Malina700@interia.pl, zdolność produkcyjna kilka tys. szt. / dzień, podane ceny (z tego co wiemy) znacznie niższe dla placówek medycznych, zobacz szczegóły
 5. Płyny dezynfekujące - p. Jarosław tel. 691 768 610 lub p. Tomasz tel. 784 523 299 ; behpoljk@gmail.com

W jaki sposób wyszukiwać atrakcyjne cenowo oferty

 1. Poprzez Facebooka - Na poniższych grupach facebookowych sprzedaż oferuje mnóstwo dystrybutorów (dużo tanich produktów chińskich i nie tylko), wystarczy napisać posta z dokładnym zapotrzebowaniem:

  Można tam znaleźć bardzo wiele, np.: płyny do dezynfekcji, fartuchy, maseczki, przyłbice, rękawiczki. Proszę jednak uważać na oszustów, których na grupach niestety nie brakuje (zalecam ostrożność przy kwestiach płatności - niektórzy zgadzają się na kuriera za pobraniem / bezpośrednie dostawy, warto z tego skorzystać).

 2. Na Allegro - pojawiło się dużo nowych produktów na Allegro.pl. Gdyby potrzebowali Państwo pomocy przy znalezieniu/kupnie konkretnych produktów - prosimy o informacje. Przykładowo, na dziś (19 kwietnia 2020) są następujące oferty na Allegro.pl:
  .
  - 17,90 zł brutto / szt. - FFP2 bez zaworka - sprzedawca jest ryzykowny, ale ponieważ oferuje "za pobraniem", wybrałbym tę opcję i sprawdził przesyłkę przy kurierze; warto dodać że kurierzy DPD wożą terminale płatnicze
  - 25 zł brutto / szt. - FFP2 bez zaworka - sprzedawca wydaje się być rzetelny
 3. https://mapa.maskapolka.pl/ - mapa dostawców ułatwiająca wyszukanie dostawcy w dogodnej lokalizacji (nie weryfikowaliśmy wszystkich)
 4. AliExpress - alternatywnie, można zamawiać sprzęt bezpośrednio z Chin w znacznie niższych cenach, np. z AliExpress, przykładowe aukcje (aukcje aktywne na dzień 19 kwietnia 2020):
  .
  - FFP2 od 6 zł / szt., z Polski od nowego sprzedawcy. Kurier do 5 dni
  - FFP2 od 7.50 zł / szt., z Polski od nowego sprzedawcy. Kurier do 3 dni
  - FFP2 od 10 zł / szt., Z Polski od sprzedawcy z opiniami. Kurier do 3 dni
  - $1.74 / szt. - dostawa 15 maj - FFP2
  - $2.20 / szt. - dostawa 5-20 dni - FFP2 bez zaworka
  - $2.40 / szt. - dostawa 5-20 dni - FFP2 z zaworkiem

Inne źródła - sprzęt bezpłatny lub "po kosztach"

 1. Korona Z głowy - https://koronazglowy.pl/
  Ogólnopolska akcja, której celem jest dostarczenie bezpłatnego sprzętu ochrony placówkom medycznym. Zapotrzebowanie należy zgłaszać poprzez formularz
 2. Grupy FB Przyłbica w Koronie
  https://www.facebook.com/groups/226065805251167/Inicjatywy zrzeszające drukarzy w całej Polsce, którzy dostarczają przyłbice bezpłatnie do placówek; pracują na zasadzie pro bono, a w celu zakupu potrzebnych materiałów prowadzą odpowiednie zbiórki. Region Bielsko-Biała/Wadowice/Oświęcim: Wojciech Gurdek, 692 488 857, wojtek@blackfrog.pl
  Region Kraków: zgłaszanie potrzeb na adres: Katarzyna Chomak: kchomak@gmail.com
 3. Pozostałe grupy FB wspierające służbę zdrowia w Bielsku-Białej oraz okolicach:
  Potrzeby szpitali BB I okolice:
  Robimy przyłbice dla bielskich szpitali
  https://www.facebook.com/groups/2469370950039907/
 4. Drukarze dla szpitali
  https://www.drukarzedlaszpitali.pl/Pliki/
  Środowisko skupiające drukarzy, projektantów, inżynierów oraz wolontariuszy, zajmujące się testami i produkcją przyłbic, gogli, a nawet trójników do respiratorów.
  Na stronie można zarejestrować potrzebującą placówkę, a także pobrać modele do druku 3D (nie sprawdzalem osobiście, jak ta pomoc działa w praktyce)
 5. Wsparcie dla szpitala
  https://www.wsparciedlaszpitala.pl/ochrona-zdrowia/
  Strona na której szpitale mogą zgłaszać się do bazy i wpisywać zapotrzebowanie na konkretne produkty, które są im następnie dostarczane (nie sprawdzałem osobiście, jak ta pomoc działa w praktyce)
 6. Sprzęt dla szpitali
  http://sprzetdlaszpitali.pl/potrzebuje-sprzetu/
  Strona która udostępnia dokument z kontaktami do drukarzy 3D w całej Polsce (kilkaset pozycji). Część z nich nie posiada jednak materiałów (jedynie drukarki) lub nie ma wystarczających mocy przerobowych, a część podchodzi do tematu dość zarobkowo.
  W tym gąszczu można jednak znaleźć producentów, którzy są w stanie produkować przyłbice w większych ilościach, a marże mają stosunkowo niewielkie.
 7. Grupy FB zrzeszające osoby szyjące maseczki
  Na FB znaleźć można grupy osób szyjących i dostarczających bezpłatnie bawełniane maseczki dla służby zdrowia - często ta oddolna produkcja liczona jest nawet w tysiącach sztuk.
  Przykładowe grupy:
  ŻYWIEC: https://www.facebook.com/groups/221446829215115/
  BIELSKO-BIAŁA: https://www.facebook.com/groups/160565705021492/
 8. Terapeuci dla medyków
  https://dawkawsparcia.org/
  https://www.facebook.com/events/2623029614597710/
  Grupa na FB skupiająca terapeutów bezpłatnie pomagającym służbie zdrowia w tym trudnym czasie.

Przyłbice od From Poland With Dev

Mamy jeszcze trochę wielorazowych sztywnych przyłbic (z kaskiem), bezpłatne egzemplarze dostarczyć możemy w rejonie Krakowa i Górnego Śląska osobom w potrzebie.

Zgłoś zapotrzebowanie: https://forms.gle/DiDXivFmXs7anEhG8

Jeśli znacie kogoś, kto potrzebuje przyłbic (szczególnie salowe, sanitariusze, gońce) - dajcie znać. Obecnie wspieramy też DPSy czy noclegownie dla bezdomnych.

O nas

Jest to spontaniczna oddolna akcja członków rodziny lekarskiej. Pomagamy bezpłatnie.

Akcję prowadzimy pro bono, wspierają ją darczyńcy i firma frompolandwithdev.com

Jeśli znacie kogoś, kto potrzebuje pomocy
wypełnijcie formularz: https://forms.gle/8pZXJvC1GZf7eQow8

Wesprzyj nas w zbiórce pieniędzy, które są przeznaczane na zakup środków ochrony dla służby zdrowia w walce z epidemią wirusa covid-19: https://zrzutka.pl/3r4mnh

Z obserwacji znajomych lekarzy z oddziałów zakaźnych, zestaw przyłbica+maseczka stanowi "minimalne" zabezpieczenie, alternatywę np. filtrów ffp2 (na wypadek, gdyby zabrakło sprzętu). Dlatego staramy się, aby każdy medyk, który chce się chronić przed covid-19, miał taką możliwość.

Zajrzyj na fanpage na Facebooku poświęcony akcji From Us To Heroes!

Share this article:
LinkedIn