Świąteczna Paczka 2021

Czyli nasza integracja poprzez pomaganie

Wierzymy w integrację przez wspólne pomaganie. Tym razem z okazji Gwiazdki postanowiliśmy wspólnie zorganizować pomoc dla potrzebującej rodziny.

Pani Irena wraz z niepełnosprawnym synem mieszkała w opłakanych warunkach w domu, w którym nie było normalnego ogrzewania, a toaleta była na zewnątrz. Starsza pani sama ma niewielki stopień niepełnosprawności i utrzymuje się z renty - dochód wystarczał jej i synowi tylko na artykuły pierwszej potrzeby.

Grupa wolontariuszy zorganizowała dla nich mieszkanie socjalne, a my jako firma zdecydowaliśmy się pomóc im w wyposażeniu tego niewielkiego, ale bardzo przyzwoitego lokum.

Zbiórka trwała tydzień i jej celem było zebranie pieniędzy na sprzęt AGD. Nasz kolega Michał, który podjął się skoordynowania całej akcji, pojechał do nowego mieszkania w celu rozeznania potrzeb. Michał porozmawiał z wolontariuszami i zrobił research sprzętu, który zakupiliśmy.

W akcji wzięło udział 37 osób z From Poland With Dev. Łącznie udało nam się zebrać ponad 4400 zł - taka kwota pozwoliła nam na zakup potrzebnego sprzętu AGD. Nadwyżkę przekazaliśmy wolontariuszom, którzy dokupili drobniejsze, ale niezbędne wyposażenie dla przyszłych lokatorów.

Kochamy takie inicjatywny! Ostatnio, ze względu na pandemię, widujemy się dość rzadko, ale jeśli widzimy kogoś w potrzebie, potrafimy się świetnie zorganizować i mimo zdalnej komunikacji działać jak jeden, dobrze zgrany i podobnie myślący zespół ludzi 🙂

Share this article:
LinkedIn