Marketing & eCommerce Analyst (US/PL)

Do naszego międzynarodowego zespołu poszukujemy samodzielnego analityka danych marketingowo-sprzedażowych, związanych z obsługiwanymi przez nas systemami e-commerce. W zespole z 1Rockwell tworzymy zaawansowane strony i sklepy oparte głównie na Shopify. Nasz polsko-amerykański zespół pracuje zwykle nad większymi, nierzadko prestiżowymi projektami, wymagających usługi end-to-end.

Poszukujemy osoby świetnie zaznajomionej z analizą danych, digital marketingiem i e-commerce, doświadczonej w kampaniach marketingowych. Mile widziana podstawowa znajomość z zakresu strategii budowy stron i e-commerce, pozwalająca na wyciąganie wniosków strategicznych nt. potencjalnych zmian w danym sklepie.

W tym projekcie docenisz:

  • przyjacielską, polsko-amerykańską kulturę organizacyjną naszego PL/US, 50-osobowego zespołu
  • posiadanie wpływu na decyzje związane z kampaniami i budżetowaniem
  • dobre relacje, płaską strukturę i minimum formalności
  • prestiżowych klientów, pracę dla globalnych marek ze Wschodniego Wybrzeża USA (m.in. New York).

Przykładowe zadania:

  • analiza danych marketingowo-sprzedażowych z różnych źródeł, takich jak GA4, Shopify, Klayvio, Meta, Pinterest itp.
  • agregacja i prezentacja danych związanych z kampaniami (np. w środowisku GCP i Looker Studio, bądź GA4, w zależności od specyfikacji projektu)
  • monitorowanie i prezentacja wyników biznesowi na bieżąco, wskazywanie obszarów do optymalizacji, identyfikacja słabo performujących produktów i kampanii
  • rozumienie i wychwytywanie błędów w danych, dbałość o ich stałą poprawność
  • efektywna współpraca z zespołem marketingowym i biznesem w celu wyciągania adekwatnych wniosków i udzielanie rekomendacji na podstawie analizowanych danych.

Wymagania:

  • komercyjne doświadczenie w analizie danych marketingowych i sprzedażowych (najlepiej z branży eCommerce)
  • doświadczenie w pracy z narzędziami takimi jak GA4, GCP, Looker Studio, SQL, mile widziane: Python
  • doświadczenie w agregacji danych z różnych źródeł, np. GA, Shopify, Klayvio, Meta, Pinterest
  • znajomość stron i e-commerce umożliwiająca proaktywne rekomendowanie optymalizacji
  • zdolność do samodzielnego zarządzania procesem gromadzenia danych i raportowania KPI
  • umiejętność współpracy z zespołem digital marketingu i biznesem
  • umiejętność analizy statystycznej danych oraz wizualizacji (np. w Looker Studio)
  • umiejętność rozwiązywania problemów związanych z agregacją i przetwarzaniem danych
  • umiejętność efektywnej komunikacji i prezentowania wyników biznesowym zespołom
  • swobodna znajomość języka angielskiego (klienci głównie z USA)
  • otwartość na pracę również w godzinach popołudniowych/wieczornych.

Oferujemy:

  • przyjacielską, luźną atmosferę pracy i intensywny rozwój w międzynarodowym zespole
  • nowy sprzęt do pracy do wyboru
  • work-life balance (m.in. płatny urlop przy B2B, MultiSport, becikowe, elastyczne godziny pracy, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, eventy sportowe)
  • przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwojowi (program szkoleń, system poleceń, budżet integracyjny, lunche zespołowe i prezenty świąteczne)
  • wysoka kultura organizacyjna i używanie narzędzi ułatwiających pracę
  • UoP, B2B do wyboru
  • wynagrodzenie: 9-16k PLN netto+VAT B2B, 7-13k PLN brutto UoP
  • praca zdalnie lub z biura (w Krakowie lub Bielsku-Białej, możliwość coworkingu w innych miastach).

Nasz proces rekrutacji:

  • krótkie spotkanie z HR
  • merytoryczna rozmowa techniczna
  • finalna rozmowa z team leaderem.

Zapraszamy - aplikuj również bez CV. Napisz do Eli w razie pytań bądź wątpliwości.

Photo of Ela
Ela Adamus-Wolny
People&Recruitment Manager
tel.: +48 600 593 770
ela.aw@frompolandwithdev.com