StartIT

Jak pomagamy w przekwalifikowaniu zawodowym

W FPWD stawiamy ludzi na pierwszym miejscu. Wiemy, że otrzymaliśmy w życiu bardzo wiele. Pracujemy w świetnej branży i chcemy się tym dzielić z innymi, którzy nieraz w życiu mieli mniej szczęścia. 

Dlatego w zeszłym roku ruszyliśmy z StartIT - programem wsparcia w przekwalifikowaniu się i wejścia do branży IT dla osób dotkniętych pandemią.

W pierwszej edycji zgłosiło się do nas aż 150 kandydatów na uczestników. Wybór nie był prosty - chcieliśmy mieć pewność, że uda nam się dotrzeć do najbardziej potrzebującej, ale także najbardziej zmotywowanej grupy. Dlatego wszystkie zainteresowane osoby poprosiliśmy o wypełnienie ankiety, w której pytaliśmy m.in o to, ile godzin będą przeznaczać na naukę, co do tej pory zrobiły, żeby się przekwalifikować, i w jakiej znajdują się sytuacji.

Finalnie wybraliśmy do programu 7 osób, co pozwoliło poświęcić każdej z nich maksimum czasu i uwagi. Każdego z uczestników wspieraliśmy do samego końca, nie tylko mentoringiem IT. Organizowaliśmy dla nich motywujące spotkania grupowe i indywidualne. Nasz dział HR doradzał, gdzie warto szukać pracy, polecał także konkretne firmy, które mają dobry PR. Również mentorzy dbali o swoich podopiecznych - zdarzyło się, że osobiście polecali ich do pracy w krakowskich firmach IT.

startIT - akcja frompolandwithdev

Już niedługo ogłosimy szczegóły kolejnej edycji - zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i Linkedinie!

startIT - pierwsza edycja

W ramach pracy w FPWD jest możliwość angażowania się również w inne akcje charytatywne czy projekty typu CSR. Niektórzy z naszych programistów mają możliwość przeznaczania bezpłatnych godzin pracy na rzecz dwóch fundacji, z którymi regularnie współpracujemy. Ponadto organizujemy team-buildingowe wyzwania sportowe, z których dochód przekazujemy na cele dobroczynne, a także bierzemy udział w Szlachetnej Paczce.

Share this article:
LinkedIn